Інтернет речей та роль дітей у їх розробці
Інноваційна концепція – інтернет речей
Наприкінці минулого сторіччя сформувалася інноваційна концепція – інтернет речей. За допомогою цих технологій людина може максимально полегшити своє життя. Це виходить завдяки тому, що всі пристрої взаємодіють між собою та працюють як єдиний механізм. Розробкою цієї техніки займалися як дорослі програмісти. Докладніше про те, як на інтернет речей вплинули діти, розповість стаття.
Програма JuniorSkills
JuniorSkills – програма для ранньої профорієнтації дітей від 10 до 17 років. Змагання між школярами відбуваються щороку, починаючи з 2014 року. Серед багатьох напрямків є і програмування.
У процесі змагань конкурсанти демонструють членам журі винаходи, що дають змогу полегшити життя. Найбільш визначні пристрої проходять в наступний етап.
Винаходи, створені на JuniorSkills
За роки проведення програми Junior Skills юні програмісти розробили десятки унікальних пристроїв, що дозволяють полегшити життя. Серед них проект, названий «Розумна теплиця».
Учні сьомого класу створили модель розумної теплиці, де передбачено спеціальне висвітлення. Такі лампи дозволяють рослинам здійснити фотосинтез із максимальною ефективністю. При цьому пристрій запрограмований на самостійну роботу.
На чемпіонаті молодими програмістами розроблено різноманітні проекти розумного будинку. Дані конструкції без участі людини всіляко полегшують життя користувача. Винаходи готують їжу, підтримують вдома лад.
Як дитині створити інтернет речей
Щоб навчити дітей програмування, варто віддати їх до ІТ-школи у Києві. На заняттях педагоги використовують різноманітну навчальну техніку. У школі IT FRIENDS на Троєщині діти на практиці знайомляться з азами інтернету речей, що дозволяє надалі створювати винаходи за концепцією інтернет речей.

